Na poligonu ispred vatrogasnog doma i na nogometnom igralištu Milan Cik u Velikoj Ostrni u nedjelju 11. rujna 2022. godine održano je 12. po redu tradicionalno vatrogasno natjecanje djece i mladeži 12. Kup Sv. Florijana i 1. Memorijal Dominik Srečić.

Natjecanje je održano u organizaciji DVD-a Ostrna, a po prvi puta u čast prerano preminulog zamjenika zapovjednika DVD-a Ostrna Dominika Srečića, te pod pokroviteljstvom grada Dugog Sela, VZG Dugog Sela, Poljoprivredne ljekarne Graditelj V.S. i pekare Mani.

Na natjecanju je ukupno nastupilo 45 ekipa iz različitih gradova i općina lijepe naše, iz 8 županija: Brodsko-posavske, Koprivničko-križevačke, Krapinsko-zagorske, Međimurske, Sisačko-moslavačke, Varaždinske, Zagrebačke i Grada Zagreba, a domaćin DVD Ostrna je nastupio sa 2 ekipe djece i 4 sa ekipe mladeži.

U kategoriji djece u dobi od 6 do 12 godina nastupilo je 13 muških ekipa i 10 ženskih ekipa.

Medalje i pehar, te prijelazni pehar za 1. mjesto u kategoriji muške djece od 6 do 12 godina osvojila je ekipa DVD-a Popovača, za 2. mjesto ekipa DVD-a Ostrna, za 3. mjesto ekipa DVD-a Sesvetska Selnica.

Medalje i pehar, te prijelazni pehar za 1. mjesto u kategoriji ženske djece od 6 do 12 godina osvojila je ekipa DVD-a Velika Kopanica, za 2. mjesto ekipa DVD-a Sesvetska Selnica, za 3. mjesto ekipa DVD-a Ribnica.

U kategoriji mladeži u dobi od 12 do 16 godina nastupilo je 14 muških ekipa i 8 ženskih ekipa.

Medalje i pehar, te prijelazni pehar za 1. mjesto u kategoriji muške mladeži od 12 do 16 godina osvojila je ekipa DVD-a Bedekovčina, za 2. mjesto ekipa DVD-a Donja Voća, za 3. mjesto ekipa domaćina DVD-a Ostrna 1.

Medalje i pehar, te prijelazni pehar za 1. mjesto u kategoriji ženske mladeži od 12 do 16 godina osvojila je ekipa DVD-a Bedekovčina 1, za 2. mjesto ekipa DVD-a Krištanovec, za 3. mjesto ekipa DVD-a Tugonica Podgrađe. DVD Ostrna