________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Da li duga stanka od prethodne sjednice Gradskog vijeća Grada Dugog Sela, odustajanje od pitanja vijećnika HDZ-a, umijeće predsjedavajućeg Krune Blažinovića, ili pak nešto sasvim četvrto, utjecali su da je na današnjoj 17. po redu sjednici Gradskog vijeća zabilježen vjerojatno najkraći aktualni sat u svim dosadašnjim mandatima. Naime, pitanja je postavilo svega nekoliko vijećnika, u prilično pomirljivom tonu, a jednako ekspresno i eksplicitno uslijedili su i odgovori gradonačelnika Nenada Paniana i nadležnih gradskih pročelnika tako da se je aktualni sat kojim redovito započinju sjednice Gradskog vijeća, vremenski, sveo na svega pola sata.

 

Vijećnika SDP-a Stjepan Štefinovec upitao je zašto se sporo i sa svega nekoliko radnika na gradilištu obavljaju radovi na mostu u Zagrebačkoj ulici u Ostrni, a potom i kada će, nakon povijesnog puštanja prvog, u funkciju stupiti i preostali nadvožnjaci na području Grada Dugog Sela.

Pročelnik Upravnog odjela za financije i komunalno gospodarstvo Dean Dragičević rekao je kako spomenute radove na mostu u Zagrebačkoj ulici u Ostrni izvodi ViOZŽ te kako su i gradske službe uočile isti problem i pokušale doznati razloge, no kako se nitko u spomenutoj tvrtki naprosto ne javlja na telefon te nemaju pravu informaciju.

Gradonačelnik Panian rekao je pak kako je priča s nadvožnjacima prava trakavica te kako je dobio informaciju da su ponovo započeli radovi na trasi pruge od Dugog Sela do Vrbovca, ali kako se dobivaju banalna objašnjenja da nema asfalta i slično, ali kako bi prvi sljedeći u nizu otvaranja trebao biti nadvožnjak u Andrilovcu. Panian je također rekao kako ima informaciju da se radi projekt za podvožnjaka u Dugom Selo, ali i kako se rokovi n poštuju te kako bi sve trebalo biti gotovo do konca 2024. godine.

Vijećnik Građanske inicijative Drugo Selo Mihael Pinter upitao je da li se radi na rješavanju problema parkiranja u gradu te na daljnjoj izgradnji biciklističkih staza.

Pročelnik Dragičević odgovorio mu je kako bi tijekom 2025. godine trebala zaživjeti naplata parkinga u Dugom Selu, što bi donijelo i više reda u ovoj djelatnosti, te kako su već u sadašnjim izmjenama proračuna predviđena sredstva za projekte. Gradonačelnik Panian dodao je kako veliki problem čine oni koji se parkiraju u središtu grada te ostavljaju automobile po nekoliko dana te najavio da će nakon izgradnje spomenutog podvožnjaka biti izgrađeno parkiralište s južne strane kolodvora koje bi trebalo riješiti problem. Panian je također rekao kako se, prigodom izgradnje novih višestambenih objekata, inzistira na osiguravanju 1,5 parkirališnog mjesta po stanu.

Vezano uz biciklističke staze Panian je rekao kako je plan učiniti sve gradske ulice sličnima Ulici Dragutina Domjanića koja ima uređene staze te kako se planiraju biciklističke poveznice s Gradom Zagrebom, ali i općinama Brckovljani i Rugvica.

Vijećnik GI Drugo Selo Siniša Kljajić upitao je kako će Grad reagirati na najvaljeno ukidanje prireza te što se radi vezano uz najavljenu izgradnju sportsko rekreacijskog centra.

Panian je odgovorio kako bi najavljeno ukidanje poreza trebalo uslijediti od 1. siječnja iduće godine te kako će, ukoliko se zakon usvoji, prouzrokovati manjak o pola milijuna eura u gradskom proračunu, no kako se, u svrhu kompenzacije, ne planiraju dodatna opterečenja z građane.

Dragičević je pak istaknuo kako se očekuje otvaranje natječaja za projektiranje sportsko rekreacijskog centra. Također je rekao kako su obavljeni razgovori s NK Dinamo kojemu bi uskoro, zbog prevladavanja razdoblja do izgradnje novog stadiona, negdje trebao stadion kapaciteta 85000 mjesta, ali kako još uvijek nema nikakvog dogovora oko toga, ali nije ni isključeno da će Dinamo uskoro igrati domaće utakmice u Dugom Selu. Za sada se, rekao je, traže uvjeti, a sam projekt koštao bi oko 200.000 eura.

Vijećnica Kristina Jelečki iz GI Drugo Selo upitala je u kojoj su fazi pripreme za igradnju dječjeg vrtića u Veliko Ostrni te kada se je zadnji put sastalo Vijeće za prevenciju maloljetničkog nasilja.

Odgovri su uslijedili od pročelnika Upravnog odjela za pravne poslove, društvene djelatnosti i protokol Borisa Savića koji je rekao kako su gradske službe u fazi raspisivanja javne nabave za dječji vrtić u Ostrni koji bi trebao imati četiri vrtičke skupine, dok se je vijeće za prevenciju sastalo koncem ožujka i odlučilo o raspodjeli stotinjak tisuća kuna na edukacije, radionice i predavanja o prevenciji te o navbavci defibrilatora.

Na koncu je vijećnik Fokusa Krešimir Cvijanović upitao kada kreće najavljena realizacija prometnice kroz zonu Črnovčak na što je pročelnik Dragičević rekao kako radovi započinje 15. lipnja ove godine.

Po završetku aktualnog sata, Gradsko vijeće je većinom glasova, prihvatilo niz financijskih izvješća o realizaciji gradskog proračuna u 2022. godini.

                                                                                                                                                    nhm

 

  • vijeće_1vijeće_1
  • vijeće_2vijeće_2
  • vijeće_3vijeće_3
  • vijeće_4vijeće_4
  • vijeće_5vijeće_5
  • vijeće_6vijeće_6
  • vijeće_7vijeće_7