________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Orkestar1Od 24. do 30. kolovoza 2015. godine učenici Glazbne škole Dugo Selo nastupili su na V. Svjetskom folklornom prvenstvu (V. World Championship of Folklore “World folk 2015”) u Bugarskoj, na Crnome moru. Natjecanje je održano pod patronatom Europske folklorne asocijacije (European Association of Folklore festival - EAFF) te Svjetske folklorne asocijacije (World Association of Folklore Festivals – WAFF) u gradovima Nessebaru, St. Vlas, Burgasu, Obzoru i Pomoriu.


Glazbena škola nastupila je u dvije kategorije, i to u kategoriji instrumentalnih sastava i orkestara te u kategoriji malih instrumentalnih sastava, koju je predstavljao trio Glazbene škole. Tamburaški orkestar dugoselske glazbene škole izveo je program sastavljen od skladbi iz Slavonije, Međimurja, Podravine, Bosne i Hercegovine i Bunjevačke plesove dok je trio nastupio sa skladbama iz Slavonije. Na ovogodišnjem Svjetskom prvenstvu sudjelovalo je više od 90 plesnih i pjevačkih ansambala te orkestara, te više od 20 država svijeta (Kina, Mongolija, Južna Koreja, Rusija, Gruzija, Bugarska, Latvija, Poljska, Bosna i Hercegovina, Irska, Indija, Rumunjska, Iran, Indonezija, Peru, Malezija, itd.). Nakon četiri natjecateljska dana u Obzoru je uslijedilo proglašenje pobjednika, na kojem je Tamburaški orkestar dugoselske glazbene škole osvojio 1. mjesto i naslov Svjetskog prvaka (World Champion of Folklore 2015), zlatnu medalju za orkestar, nagradu za unapređenje folklorne glazbe te naslov ,,Laureat" cijelog natjecanja, dok je trio glazbene škole, u sastavu - Stjepan Klarić (prim), Luka Ivezić (samica, brač i čelo) i Jan Orešić (solo samica), osvojio 1. mjesto i naslov Svjetskog prvaka u kategoriji malih instrumentalnih sastava (World Champion of Folklore 2015), nagradu Honorable Presentation, nagradu Discovery of World Championship te zlatnu medalju za osvojeno 1. mjesto.

Orkestar i trio nastupili su pod umjetničkim vodstvom prof. dr. Daria Cebića koji je priredio i aranžirao sve skladbe za natjecanje, a ujedno i skladao nekoliko koncertnih djela za tamburaški orkestar. Orkestar je izveo ukupno 4 koncerta, dok je trio izveo 3 koncerta koja su bila bodovana od strane natjecateljske komisije. Nakon izvrsnih nastupa, učenici dugoselske glazbene škole dobili su i službeni poziv organizatora na Svjetsko folklorno prvenstvo (World Championship of Folkolore) 2016. godine te poziv na gostovanja u Italiju, Rusiju, Latviju i Kinu.

Orkestar2 Orkestar3
Trio1