________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Dan grada Dugog Sela i blagdan njegova zaštitnika sv. Martina, tradicionalno je pratila Smotra narodnog stvaralaštva u organizaciji KUD-a „Preporod“. Mnogobrojna publika uživala je u nastupima folkloraša.

Na ovogodišnjoj, 19. po redu, predstavili su se KUD Horvati, FA Sesvetska Sela, ZFA dr. Ivana Ivančana, HKUD Bosanska Posavina i FA Turopolje i domaćin KUD Preporod. Osnovni cilj smotre je prikazati autentičnu sliku narodne umjetnosti, ona u sadašnjosti, ali i u budućnosti treba potaknuti čuvanje i restauriranje mnogih običaja nacionalne i inozemne kulturne baštine. Smotra je održana uz materijalnu potporu Ministarstva kulture RH i Zagrebačku županiju.

Kako je bilo pogledajte u Albumu fotografija na našoj FB stranici

https://www.facebook.com/811665242200786/photos/?tab=album&album_id=2187488187951811