________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

likovnjaci 1U protekloj godini članovi Likovne udruge Dugo sudjelovali su u čak šest izložbi – od njihove tradicionalne izložbe minijatura, Izložbe u Brckovljanima kojoj već standardno prethodi kolonija, tako i Izložba na Centar Stančić, zatim izložba petorice slikara u Maloj galeriji, te izložba Udruge u Maloj galeriji na temu „Zima“ i naposljetku godišnja izložba članstva Udruge.

Njihove aktivnosti obilježene su i zajedničkim, sezonskim druženjima na Bajerima gdje se svako proljeće i jesen okupljaju u potrazi za slikarskim nadahnućem. Kako je najavljeno na godišnjoj skupštini LUDS-a, održanoj 26. ožujka, planovi za 2015. godinu ne odstupaju od prošlogodišnjih, s time, kako je istaknuo predsjednik Udruge Ivo Ostojić, nastojat će se u kontaktu s Ministarstvom kulture pronaći mogućnosti osiguranja sredstava za monografiju udruge. Cilj im je izdati cjelokupnu monografiju 10-godišnjeg rada udruge i članova kojom bi se predstavilo njihovih 40-tak akativnih članova, među kojima su i akademski umjetnici Velimir Trnski, Robert Samardžić, radovi pokojne Vere Dajht Kralj, te mnogih drugih.   

        Prema izvješću blagajnice Vere Tomić, u 2014. godini Udruga je ostvarila 10.000 kuna prihoda, od čega je dotacija Grada Dugog Sela 5.000 kuna te 5.000 kuna od Zagrebačke županije, dok je od članarina prikupljeno 1.600 kuna. Ukupni rashodi iznose 7.974 kune, od čega je najveći dio utrošen za izdavanje kataloga za izložbe, te za organizaciju izložbi. Financije za 2015. godinu trebale bi se održati na nivou protekle godine, odlučeno je.

I.G.O.

likovnjaci 2 likovnjaci 3