Proteklog vikenda u Samoboru je održan kup Zagrebačke županije u šahu. Nastupilo je deset ekipa, a igralo se na tempo pola sata po igraču uz dodatak od trideset sekundi po odigranom potezu.
Nakon pet odigranih kola po švicarskom sustavu sparivanja, pobjednik sa četiri pobjede i jednim neriješenim rezultatom je ŠK Samobor iz Samobora, drugo mjesto pripalo je ŠK Velika Gorica sa sedam bodova, treće do petog mjesta podjelili su ŠK Polet Buševec, ŠK Sveta Nedelja i ŠK Dugo Selo sa šest ostvarenih bodova, 6. ŠK Zaprešić 5 bodova, 7. ŠK PIK Vrbovec 4 boda, 8-9. ŠK Jaska i ŠK Ban Jelačic iz Zaprešića s 3 boda, a deseto mjesto pripalo je ŠK Ivanić iz Ivanić-Grada s jednim osvojenim bodom. Za šahovski klub Dugo selo nastupili su: Martin Ganić, Dario Jukić, Marinko Gavran i Daniel Matić. S osvojenim rezultatom, diobom trećeg do petog mjesta u vrlo jakoj kunkurenciji, u klubu mogu biti jako zadovoljni.
Treba napomenuti da je u četvrtak 5.veljače u Dugom Selu održana i redovita skupština Šahovskog saveza Zagrebačke županije gdje su nazočili predstavnici svih jedanaest klubova članova Saveza. Raspravljalo se o uobičajenim temama, a od svih sudionika mogle su se čuti pohvale na rad Saveza i njegovog vodstva na čelu s predsjednikom Saveza Željkom Kiseljakom iz Zaprešića i njegovim zamjenikom Marjanom Rožićem iz Buševca. Prihvaćena su izvješća o radu za 2014. godinu i plan rada za 2015. godinu, a usvojene su i promjene statuta Saveza prema novom zakonu koje je pripremio tajnik saveza gospodin Robert Kupek iz Zaprešića.
Martin Ganić



