Četvrtak, 09 Srpanj 2020 10:51
Ad Top Header

NK Rugvica Sava 1976 : Rugvica preokrenula Rakovec

Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna

Na oproštaju od domaćih navijača, nogometaši Rugvica Sava 1976 upisali su novu pobjedu, kojom su ostali na drugom mjestu iza vodeća Sutle-Laduč.

Toplo vrijeme i humanitarni karakter utakmice, jer su se prikupljala sredstva za oboljelog Kristiana Jukića, provukli su na igralište u Rugvicu i veći broj posjetitelja, koje su domaći igrači počastili pobjedom od 3:1.

Nije krenulo idilično, jer gosti su preko Stjepana Korenike poveli u desetoj minuti. Napadi domaći momčadi postali su nakon toga još jači te je izjednačenje stiglo u 20. minuti kada mrežu gostiju pogađa Nikola Pukljak. Za potpuni preokret do kraja prvog dijela pobrinuli su se Marin Perković i Mate Mizan.

Iako je domaća momčad u nastavku susreta imala igrača više, brojčanu nadmoć nisu iskoristili, te se rezultat do kraja susreta više nije mijenjao.

I ovoga puta nije izostala glasna podrška Žute legije, koja je kod „Lijepe naše domovine“ u poluvremenu utakmice zapalila lampaš, a Vukovara su se prigodnim transparentom „Vukovaru Gradu heruju – voli te žuta boja“.

JEDINSTVENA ŽUPANIJSKA LIGA, 14. KOLO

NK RUGVICA SAVA 1976 – NK RAKOVEC 3:1 (3:1)

STRIJELCI: 0:1 Korenika (10), 1:1 Pukljak (20), 2:1 Perković (29), 3:1 Mizan (39)

NK RUGVICA SAVA 1976: Marić, Žgalin (od 75. Kušeković), Barberić (od 81. Matošević), Janeš (od 70. Glasnović), Fišter, Mizan (od 65. Bandić), Posarić, Perković, Pukljak, Filipović (od 80. Noršić), Belić. TRENER: Matej Golubić

NK RAKOVEC: Mihalic, Babić, Hren, Boroša, Jendriš, Baček (od 80. Madžar), Jaić, Badenić (od 75. Gomerčić), Korenika, Tomić, Grgoić. TRENER: Denis Madžar