Ad Top Header

NK DUGO SELO - DUGOOČEKIVANA POBJEDA NA GRADSKOM STADIONU

Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna

3. HNL Zapad – 18. kolo

Nakon osam kola posta, na semaforu Gradskog stadiona u Dugom Selu pisalo je 1:0 za domaćine. U subotnjem ogledu NK Dugo Selo slavilo je protiv ekipe Maksimira u jednoj od bitnijih utakmica u nastavku sezone.

Tijekom cijele utakmice dominiralo je Dugo Selo, dok su gosti zapucali svega nekoliko puta puta prema vratima Čavare. Domaći sastav imao je priliku doći u vodstvo na samom startu – Jelić prolazi po lijevoj strani i dodaje loptu u peterac Martinoviću (5') čiji udarac brani vratar Maksimira. To je ujedno bila i najbolja prilika dugoselske ekipe u prvom dijelu, uz udarac Barišića koji odlazi iznad gola u 12. minuti. Gosti su u prvom dijelu uspjeli uputiti dva udarca, no bez veće prijetnje po vrata domaćina.

U nastavku Dugo Selo opet pokazuje bolju igru, a najizglednije prilike za vodstvo uslijedile su nakon crvenog kartona gostujućeg igrača. U 63' Čavala dobiva drugi žuti karton (prvi u 25') čime je učinio život svoje momčadi još težim. S igračem više dugoselski sastav opasno je zaprijetio u 66' preko Jelića te u 91' kada se stvorila gužva u prostoru Maksimira, ali sreća spašava goste i njihova vrata. Dugoselski igrači nisu hjeli propustiti odličnu priliku za upisati novu pobjedu te su nastavili napadati do zadje sekunde, što je u konačnici urodilo plodom. U samoj završnici (92') sudac je nakon igranja rukom igrača Maksimira pokazao na bijelu točku. Jedanaesterac u zadnjoj minuti, koji je bio odlučujući za remi ili pobjedu izveo je Mato Barišić. Mreža se zatresla udarcem s bijele točke u 93. minuti, a Dugo Selo je uzelo dugoočekivana tri boda na domaćem travnjaku Gradskog stadiona te pred svojom publikom.

NK Dugo Selo: Čavar, Mamuza, Ivančević (83'), Rexhepi (72'), Martinović, Pralas, Filipović, Barišić, Soldo, Shin, Jelić (87')

Zamjene: Bagarić, Forgač (87'), Perić, Vrdoljak, Pejić (83'), Kim, Skorin (72')

Trener: Željko Pavlović

NK Vrapče: Berišić, Božić, Perić, Jakelić, Čavala, Vidović (70'), Kovačić, Nakić, Ćibarić, Valković (55'), Bajrić (80')

Zamjene: Grlj, Primorac, Hodak, Šandor (70'), Punek (55'), Marošević (80')

JŽNL – 17. kolo

U susretu između Topa i Save iz Sop Hruščice, slavila je ekipa iz Kerestinca.

Top 1:0 Sava

I ŽNL Istok – 17. kolo

Rugvica i Brcko svladali su svoje protivnike, Dubravu i vodeću Lomnicu u nedjeljnim ogledima.

Rugvica 3:0 Dubrava

Lomnica 1:2 Brcko