JŽNL – 15. kolo: NK SAVA - PORAZ U ZADNJOJ MINUTI

Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna

Susret između domaćina NK Save i NK Lukavca završila je slavljem gostiju, rezultat je bio 1:3. Neizvjesno je bilo do posljednje minute na travnjaku u Sop-Hrušćici. Utakmicu su obilježili brojni prekršaji, tri jedanaesterca te crveni karton.

Prvi udarac koji je mogao završiti u mreži uputili su gosti u 3. minuti. Na otvaranju su igrači Lukavca bili jači te samo četiri minute nakon prve prilike stvaraju novu. Udarac s dvadesetak metara odlazi u lijevi kut, ali Karas se baca i brani vrata Save. Nakon početnog naleta gostiju, bude se domaćini. Prva opasnija prilika stigla je u 15. minuti – Juroš dobiva loptu, ulazi u prostor i dodaje prema Jovešu, no nema pogotka. Nova prilika stigla je sredinom prvog dijela (26') iz kornera, ali ovog puta vratar Lukavca zaustavlja loptu. Potkraj prvog dijela gosti su zabili (42') te otišli na predah sa vodstvom.

U drugog dijelu na scenu stupa sasvim drugačija Sava. Nakon prvog dijela koje je pripalo gostima, u drugom su zagospodarili domaćini. Prva prilika za izjednačenje ukazala se u 50'. Slobodni udarac iza centra odlazi na glavu Joveša, no lopta odlazi pored vratnice. Domaći sastav dominira terenom, a nova šansa ukazala se u 60. minuti. Delić prima loptu i okreće se, no sreća je opet na strani gostiju – lopta odlazi pored gola. Dobra igra domaćina isplatila se u 65'. Kapetan Fišter vozi obranu gostiju gore-dolje unutar kaznenog prostora, na što igrači Lukavca burno reagiraju i čine prekršaj u zabranjenoj zoni. Izvođač jedanaesterca bio je Fišter, čiji udarac s bijele točke odlazi u desnu stranu, a vratar Lukavca bacio se na suprotnu. Rezultat 1:1 nije se dugo održao. Gosti su u drugom dijeli imali samo jednu priliku, a koju su pretvorili u novi pogodak. Slobodnjak u 69' pada na glavu gostiju koji šalju drugu loptu u mrežu domaće momčadi. Novim vodstvom gosti opet nestaju, a Sava propušta odličnu priliku u 73', no samo tri minute kasnije dolazi do novog izjednačenja. Fišter ponovo ulazi u prostor. Ovog puta s desne strane, na što gostujući igrači reagiraju panično te rade novi prekršaj. Nogometaš Lukavca, Borković dobiva crveni karton, a sudac dosuđuje novi jedanaesterac za klub iz Sop-Hrušćice. S bijele točke po drugi puta hladnokrvno zabija Fišter, poslavši vratara Lukavca u suprotni kut. Činilo se kako Sava drži sve konce u svojim rukama, no tada je uslijedio novi preokret. U samoj završnici sudac se oglasio posljednji puta, odsviravši udarac s bijele točke za goste. Kao i domaćini dva puta, gosti su bili precizni s jedanaest metara u tom krucijalnom trenutku koji je presudio susret.