Utorak, 25 Siječanj 2022 00:52
Ad Top Header

TAEKWONDO KLUB RUGVICA IMA SENIORSKOG PRVAKA HRVATSKE

Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna

U nedjelju 20.03.2016 održano je u Podsusedu seniorsko prvenstvo Hrvatske u taekwondou na kojem je nastupilo 145 natjecatelja iz 40 klubova.

Taekwondo klub Rugvica nastupio je sa 7 natjecatelja i osvojio dvije medalje Mario Zekić postao je seniorski prvak Hrvatske u kategoriji do 87 kilograma a Ivan Šapina je u kategoriji do 80 kilograma osvojio broncu.U ekipnom poretku muška seniorska ekipa peta je u Hrvatskoj a sveukupno Taekwondo klub Rugvica osmi u Hrvatskoj.Mario Zekić je poslije prošlogodišnje bronce na seniorskom prvenstvu ove godine u finalu deklasirao dosadašnjeg prvaka i reprezentativca Hrvatske Nikolu Boju rezultatom 20-10 što govori i o atraktivnosti finalne borbe a i o aspiraciji Zekića da bude pozvan u seniorsku reprezentaciju ,kao junior prošle godine je nastupio na Evropskom prvenstvu.Od ostalih predstavnika Taekwondo kluba Rugvica njih petero je izgubilo u borbi za medalju i to većinom od kasnijih prvaka.