učenice OŠ božjakovina kod KGKNa prijem kojim je predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović obilježila prvu godinu mandata bile su pozvane i Lucija i Marija Čavar, učenice prvog razreda naše škole, sa svojim roditeljima. Pozivnicu za prijem zaradila je Lucija koja je samoinicijativno napisala pismo Predsjednici i poželjela je upoznati.

 

Evo što su nam o događanju napisale Marija i Lucija.

Na prijem kod predsjednice Republike Hrvatske išli smo u subotu, 20.2.2016. godine. Kada smo došli bilo je puno vojnika koji čuvaju predsjednicu. Do njenog ureda nas je dovezao službeni automobil. Kada smo ušli prošli smo kroz vrata koja provjeravaju imamo li kod sebe nešto opasno. Unutra smo malo razgledavali i zatim ušli u svečani salon gdje smo čekali predsjednicu. Dok smo čekale slikale smo se s počasnom stražom. Nakon nelikoliko minuta došla je predsjednica i njezini suradnici. Na početku je klapa pjevala himnu, a onda je predsjednica držala govor. Slavila je prvu godinu mandata. Nakon govora su djeca iz dječjeg vrtića pjevala pjesmicu. Onda je predsjednica otkrila poprsje prvog hrvatskog predsjednika. Nakon toga smo se penjali po stepenicama i došli do Ureda predsjednice. Čekali smo da nas primi i kada smo bili na redu upoznali smo se s predsjednicom. Predale joj poklone i pismo koje je pripremila naša škola i pozvale je da dođe u našu školu. Slikali smo se i razgledali prostor u kojem predsjednica svaki dan radi. Bilo nam je super i jako lijepo.

Marija i Lucija Čavar, 1. c

učenice OŠ božjakovina kod KGK učenice OŠ božjakovina kod KGK 2 učenice OŠ božjakovina kod KGK 3